Nyheter/uppdateringar

Göteborgsvarvet 2016

Här hittar du resultat och statistik för Göteborgsvarvet 2016. Använd sökfunktionen längst upp på sidan för att söka på deltagare, klubb eller startnummer.

Visa deltagare med
Laddar resultat Laddar resultat...

45063 deltagare hittade.

StartnummerNamnKlubbPosTid
1 Richard Mengich 1 00:59:35
4 Geoffrey Yegon 2 01:00:12
3 Leonard Langat 3 01:01:40
12 Morris Munene 4 01:01:40
13 Festus Talam 5 01:01:48
11 Josphat Kiptis 6 01:03:12
5 Victor Kipchirchir 7 01:03:52
10 Sibusio Nzima 8 01:04:05
9 Tsubasa Hayakawa 9 01:04:12
102 Abraham Adhanom Eskilstuna Fridrott 10 01:04:50
8 Keita Baba 11 01:04:51
19 Yergalem Shewalem 12 01:04:54
103 Nasir Dawoud Eskilstuna Fridrott 13 01:05:01
101 Mikael Ekvall Strömstads Löparklubb 14 01:05:01
182 Ebba Tulu Chala Huddinge Ais 15 01:06:15
15 Weldu Negash 16 01:06:16
38 Yared Admasu 17 01:06:34
100 Fredrik Uhrbom Spårvägens Fk 18 01:06:36
21 Jaume Leiva 19 01:06:43
197 Marcus åberg Hässelby Sk 20 01:06:58
16 Dadafo Dhaqabi Sk Vidar 21 01:07:22
195 Haben Idris Hässelby Sk 22 01:07:23
78325 Abdelhafiz Ibrahem Sävedalen Aik 23 01:07:33
98 Lars Södergård Spårvägens Fk 24 01:07:36
104 John Börjesson Ullevi Fk 25 01:07:53
52 Viola Jepchumba 1 01:08:01
192 Alexander Söderberg Spårvägens Fk 26 01:08:26
51 Worknesh Degefa 2 01:08:54
107 Anton Rehn Högby If 27 01:08:57
181 Linus Hultegård Sävedalens Aik 28 01:08:59
198 Andreas åhwall Hässelby Sk 29 01:09:13
191 Andreas Mcconville Fk Studenterna 30 01:09:28
199 Oscar Carlsson Hässelby Sk 31 01:09:30
53 Angela Tanui 3 01:09:32
109 Fred Grönwall Roma If 32 01:09:45
32 Kebebe Heme 33 01:09:46
298 Robert Alexanderson Hälle If 34 01:09:48
189 Martin Holm Fk Studenterna 35 01:10:14
177 Jonathan Weichbrodt Mölndals Aik 36 01:10:34
56 Ashete Bekele 4 01:10:36
152 Oskar Danielsson Goif Tjalve 37 01:10:42
108 Björn Hammar Sävedalens Aik 38 01:10:43
193 Albin Jonsson Ockelbo Sk 39 01:11:06
139 Björn östenson Ryssbergets Ik 40 01:11:08
118 Olle Dahlberg Solvikingarna 41 01:11:46
147 Tony Hatefnejad Ifk Skövde Fik 42 01:11:48
175 Linus Rosdal Kfum örebro 43 01:12:03
297 Johan Levin 44 01:12:09
273 Markus Jönsson Tranemo If Skidor / Team Udèns Ski 45 01:12:12
59 Didaba Kuma 5 01:12:15
 

Summering

Fullföljande:45063
Medeltid:02:02:23.3851
Medelålder: år