Nyheter/uppdateringar

Lidingöloppet 2010

Här hittar du resultat och statistik för Lidingöloppet 2010. Använd sökfunktionen längst upp på sidan för att söka på deltagare, klubb eller startnummer.

Har du eller någon du känner gjort En Svensk Klassiker? Hjälp till att komplettera listan genom att lägga till delresultaten i Min Lista och sedan klicka 'Registrera Klassiker'. En Svensk Klassiker består utav fyra deltävlingar utförda inom loppet av ett år: Vasaloppet / Öppet Spår, Vätternrundan, Vansbrosimningen och Lidingöloppet.

Visa deltagare med
Laddar resultat Laddar resultat...

13597 deltagare hittade.

StartnummerNamnKlubbFöddPosTid
1 Japhet Kipkorir Sävedalens Aik 81 1 01:36:30
2 John Mutai Kipkorir Kenya 87 2 01:40:35
180 Jussi Utriainen Lahden Ahkera 78 3 01:42:12
40 David Nilsson Högby If 87 4 01:44:22
16 Tom Wiggers Pricewaterhousecoopers 87 5 01:45:07
115 Janne Holmén Rånäs 4h 0 6 01:45:09
215 Henry Kiprotich Sang Kenya 88 7 01:46:52
17 Rens Dekkers Pricewaterhousecoopers 81 8 01:47:33
134 Mats Granström Spårvägens Fk 83 9 01:48:05
8 Fredrik Johansson Ullevi Fk 85 10 01:48:25
198 Martin Kjäll-ohlsson Hälle If 78 11 01:48:38
174 Olexander Starov Ok Denseln 87 12 01:48:57
194 Anders österlund Västerås Sok 73 13 01:49:15
42 Lars Södergård Vallentuna Fk 83 14 01:49:33
232 Mats Svanebo Enervit 83 15 01:50:16
12 Per Synnerman Hammarby If Friidrott 71 16 01:50:34
18 Andreas Svensson Fk Studenterna 81 17 01:50:52
47 Hillary Kipchumba Kenya 92 18 01:51:06
50 Lars Suther Ifk Mora Fik 85 19 01:51:51
39 Jakob Jansson Perten Instruments 79 20 01:52:21
25 Johan Lindkvist Fk Studenterna 75 21 01:52:25
178 Erik öhlund Hälle If 80 22 01:52:52
35 Johan Hellman Strömstad Löparklubb 79 23 01:53:21
48 Robert Westman Hälle If 75 24 01:53:45
7 Henry Gross Hässelby Sk 85 25 01:54:23
34 Johan Nordström Ericsson Ik 72 26 01:54:58
21 Sigge Lundedal Ik Norrköping Friidrott 86 27 01:55:02
88 Björn Torssell Hässelby Sk 80 28 01:55:03
91 Niklas Sydow Fredrikshofs Fif 80 29 01:55:52
130 Patrik Eklund Fk Studenterna 82 30 01:56:25
100 Robert Engqvist Enhörna If / Running Sweden 75 31 01:56:27
84 Jonas Holmberg Hemlingby Lk 82 32 01:56:33
37 Patrik Andersson Hälle If 1 33 01:56:36
203 Jonatan Thoresson Trångsvikens If 86 34 01:56:42
3 Erik Widing Turebergs Fk 87 35 01:56:53
209 Peter Gross Hässelby Sk 85 36 01:57:02
86 Niklas Andersson Hässelby Sk 78 37 01:57:11
46 Jonny Björk Ik Akele 77 38 01:57:22
212 Jens Nilsson Riviera Fi 84 39 01:57:23
222 Johan Ställberg Ifk Tumba 80 40 01:57:25
80 Markus Grönroos Goif Tjalve 79 41 01:57:27
69 Bill Impola Kopparberg 89 42 01:57:29
116 Toni österholm Sävedalens Aik 80 44 01:57:33
129 Huruy Ghebrehiwet Fk Studenterna 71 43 01:57:33
172 Erik Pettersson Ok Linné 87 45 01:57:48
188 Niclas Sjögren Enhörna If 71 46 01:57:54
397 Filip Holm Halmstad Ok 84 47 01:58:04
292 Fredrik Lans Ifk Halmstad 79 48 01:58:15
85 Brian Nielsen Fredrikshofs Fif 76 49 01:58:29
158 Fredrik Sohlberg Vallentuna Fk 72 50 01:58:52
 

Summering

Fullföljande:13597
Medeltid:03:05:47.0527