Nyheter/uppdateringar

Lidingöloppet 2011

Här hittar du resultat och statistik för Lidingöloppet 2011. Använd sökfunktionen längst upp på sidan för att söka på deltagare, klubb eller startnummer.

Har du eller någon du känner gjort En Svensk Klassiker? Hjälp till att komplettera listan genom att lägga till delresultaten i Min Lista och sedan klicka 'Registrera Klassiker'. En Svensk Klassiker består utav fyra deltävlingar utförda inom loppet av ett år: Vasaloppet / Öppet Spår, Vätternrundan, Vansbrosimningen och Lidingöloppet.

Visa deltagare med
Laddar resultat Laddar resultat...

15341 deltagare hittade.

StartnummerNamnKlubbFöddPosTid
3 Lewis Korir Kenya 86 1 01:34:54
4 David Nilsson Högby If 87 2 01:42:01
2 Lars Johansson Enhörna If 86 3 01:42:27
213 Henri Manninen Jyväskylän Kenttäurheilijat 0 4 01:42:36
6 John Sompol Barakarunners 88 5 01:44:00
196 Kristian Algers Enhörna If 75 6 01:44:13
164 Haben Idris Hässelby Sk 88 7 01:45:01
223 Jonas Buud Ifk Mora 74 8 01:46:15
158 Patrik Engström Fk Studenterna 77 9 01:47:09
197 Linus Nilsson Enhörna If 83 10 01:48:16
127 Fredrik Johansson Ullevi Friidrott 86 11 01:48:42
5 Patrik Andersson Hälle If 86 12 01:49:06
22 Mikko Virta Turun Weikot 74 13 01:49:20
37 Erik öhlund Hälle If 80 14 01:49:24
11 Martin Kjäll-ohlsson Hälle If 78 15 01:49:26
17 Andreas Svensson Fk Studenterna 82 16 01:49:34
60 Martin Regborn Kfum Friidrott örebro 92 17 01:49:57
201 Hans Brolund Enhörna If 81 18 01:50:47
89 Jakob Lööf Pan-kristianstad 86 19 01:51:02
20 Jakob Jansson Fredrikshofs Fif 80 20 01:51:17
182 Jonas Larm Hässelby Sk 73 21 01:51:33
29 Niklas Sydow Fredrikshofs Fif 80 22 01:51:48
32 Fernando Dinis Hälle If 71 23 01:52:28
14 Lars Södergård Vallentuna Fk 83 24 01:52:34
117 Mattias Jonson Solvikingarna 81 25 01:52:37
110 Carl Fredrik Danielson Stockholm 83 26 01:52:47
42 Bill Impola Malungs If 89 27 01:52:49
19 Lars Suther Ifk Mora Friidrottsklubb 85 28 01:53:18
121 Mikko Patana Laihian Luja 84 29 01:53:43
183 Mikael Zetterberg Goif Tjalve 76 30 01:53:54
34 Jonatan Thoresson Trångsvikens If 86 31 01:54:01
159 Patrik Eklund Fk Studenterna 82 32 01:54:03
476 Mikael Lundqvist ärla If 90 33 01:54:16
166 Karl Borgö Hälle If 80 34 01:54:29
109 Peter Lublin Löparklubben Tv-88 73 35 01:54:44
184 Josef Nordlund Ok Linné 85 36 01:54:52
76 Henrik Olsson Lk Tv-88 75 37 01:54:54
473 Robert Kibor Limo Ikymer 83 38 01:55:13
149 Ulf Troeng Fk Studenterna 84 39 01:55:24
211 Marcus Gustafsson Spårvägens Fk 88 40 01:55:26
136 Daniel Karlsson Ik Akele 86 41 01:55:51
129 Ola Martner Ullevi Friidrott 87 42 01:56:06
65 Hans Edvardsson Fk Studenterna 74 43 01:56:13
224 Colm O'callaghan Huddinge Ais 73 44 01:56:32
177 Oskar Danielson Ik Norrköping Friidrott 88 45 01:56:43
154 Lorenzo Nesi Fk Studenterna 65 46 01:56:50
194 Andreas Bergstedt Runners Store/trångsvikens If 87 47 01:57:04
384 Andreas Magnusson Fm11/fmlog 80 48 01:57:06
30 Cédric Schwartzler Enhörna If 74 49 01:57:18
91 Niklas Persson Falun Borlänge Skidklubb 92 50 01:57:18
 

Summering

Fullföljande:15341
Medeltid:03:05:17.7853