Nyheter/uppdateringar

Lidingöloppet 2012

Här hittar du resultat och statistik för Lidingöloppet 2012. Använd sökfunktionen längst upp på sidan för att söka på deltagare, klubb eller startnummer.

Har du eller någon du känner gjort En Svensk Klassiker? Hjälp till att komplettera listan genom att lägga till delresultaten i Min Lista och sedan klicka 'Registrera Klassiker'. En Svensk Klassiker består utav fyra deltävlingar utförda inom loppet av ett år: Vasaloppet / Öppet Spår, Vätternrundan, Vansbrosimningen och Lidingöloppet.

Visa deltagare med
Laddar resultat Laddar resultat...

15546 deltagare hittade.

StartnummerNamnKlubbFöddPosTid
1 Lewis Korir Kenya 81 1 01:35:26
3 Josphat Menjo Kenya 79 2 01:38:54
232 Musael Temesgen Hälle If 0 3 01:40:32
355 Erik Senorski örgryte Is 0 4 01:40:50
50 Monder Rizki Belgien 0 5 01:42:25
197 Anders Kleist Ik Akele 80 6 01:42:33
231 Jussi Utriainen Lahden Ahkera 78 7 01:43:46
2 David Nilsson Högby If 87 8 01:44:05
364 Johan Larsson Ifk Lund 83 9 01:45:13
8 Jonas Buud Ifk Mora 74 10 01:45:26
250 Andreas åhvall Hässelby Sk 89 11 01:45:33
12 Patrik Andersson Hälle If 86 12 01:46:05
9 Patrik Engström Fk Studenterna 77 13 01:46:14
188 Johan Hydén Ik Akele 89 14 01:46:24
5 Peter Kibet Kenya 84 15 01:46:53
234 Andreas Fahlén Ifk Umeå 81 16 01:47:18
18 Hans Brolund Enhörna If 81 17 01:47:29
230 Mathias Borg Ullevi Fk 85 18 01:47:30
42 Fredrik Johansson Ullevi Fk 85 19 01:48:35
20 Jakob Jansson Fredrikshofs Fif 79 20 01:48:41
10 Linus Nilsson Enhörna If 83 21 01:49:05
201 Erik Martinsson Ik Akele 83 22 01:49:14
361 Anders österlund Västerås Sok 73 23 01:49:21
209 Erik Anfält örebro Aik 76 24 01:49:24
196 Brian Nielsen Fredrikshofs Fif 76 25 01:49:39
356 Yasin Nuray Hälle If 81 26 01:49:40
207 Per Brolund Ok Denseln 81 27 01:50:14
13 Yrjö Pesonen Finland 64 28 01:50:23
242 Fredrik Berglund Enhörna If 82 29 01:50:38
24 Tobias Lundgren Spårvägens Fk 87 30 01:50:39
194 Henry Gross Hässelby Sk 85 31 01:50:44
166 Fredrik Kronander Fredrikshof Fif 73 32 01:51:46
29 Mikko Patana Laihian Luja 84 33 01:52:10
182 Henrik Orre Björnstorps If 76 34 01:52:13
235 Johnny Purvis Hässelby Sk 88 35 01:52:16
243 Niclas Sjögren Enhörna If 71 36 01:52:30
240 Anders Grahl Enhörna If 87 37 01:52:31
28 Lars Suther Ifk Mora Friidrottsklubb 85 38 01:52:32
11 Mats Granström Spårvägens Fk 83 39 01:52:40
47 Andreas Bergstedt Enhörna If 86 40 01:52:50
170 Daniel Berggren Trollhättans If 87 41 01:52:54
192 Tiio Söderhielm Ski Team Ullmax 84 42 01:53:19
248 Janne Holmén Rånäs 4h 0 43 01:53:38
34 Karl Borgö Hälle If 80 44 01:53:49
249 Johan Strand Ullevi Fk 87 45 01:53:57
72 Mads Jacobsen Blovstrød Løverne 67 46 01:54:00
203 Niclas Jonasson Skövde 76 47 01:54:06
152 Ulf Johansson Enhörna If 67 48 01:54:06
169 Johan Pettersson Ok Motala 69 49 01:54:12
206 Victor Hedin Hammarby If Friidrott 91 50 01:54:18
 

Summering

Fullföljande:15546
Medeltid:03:04:14.1431