Nyheter/uppdateringar

Lidingöloppet 2013

Här hittar du resultat och statistik för Lidingöloppet 2013. Använd sökfunktionen längst upp på sidan för att söka på deltagare, klubb eller startnummer.

Har du eller någon du känner gjort En Svensk Klassiker? Hjälp till att komplettera listan genom att lägga till delresultaten i Min Lista och sedan klicka 'Registrera Klassiker'. En Svensk Klassiker består utav fyra deltävlingar utförda inom loppet av ett år: Vasaloppet / Öppet Spår, Vätternrundan, Vansbrosimningen och Lidingöloppet.

Visa deltagare med
Laddar resultat Laddar resultat...

15871 deltagare hittade.

StartnummerNamnKlubbFöddPosTid
1 Lewis Korir Kenya 86 1 01:35:23
28 William Nyarondia Morwabe Kenya 87 2 01:40:13
12 Ibrahim Mukunga Jooksupartner 89 3 01:41:04
237 Lars Södergård Vallentuna Fk 83 4 01:41:17
8 David Nilsson Högby If 87 5 01:42:12
302 Akbit Gebrekal Strands If 84 6 01:42:32
13 Patrik Engström Fk Studenterna 77 7 01:43:44
291 Meberhatom Yamana Spårvägens Fk 92 8 01:45:20
23 Anders österlund Västerås Sok 73 9 01:45:32
33 Henry Gross Hässelby Sk 85 10 01:46:23
203 Martin Lundqvist Ik Sisu 90 11 01:46:28
325 Johnny Purvis Hässelby Sk 88 12 01:46:37
30 Jonas Buud Ifk Mora 74 13 01:46:50
276 Giancarlo Simion Ifk Lidingö Sok 87 14 01:47:35
38 Lars Suther Ifk Mora Friidrott 85 15 01:48:20
195 Johan Lindgren If Mantra Sport 86 16 01:48:32
316 Christian Madsen Madsenchristian@gmail.com 77 17 01:48:53
321 Martin Kjäll Hälle If 78 18 01:48:57
313 Simon Jörgensen Sportsgym Sportsclub 82 19 01:49:06
41 Daniel Berggren Trollhättans If 87 20 01:49:20
297 Rasmus Henning Hilleröd 75 21 01:49:28
273 Magnus Lindberg Ockelbo Sk 90 22 01:49:43
104 Halfdan-emil Færø Il Gular 91 23 01:49:53
284 Niclas Sjögren Enhörna If 71 24 01:50:15
328 Terje Olsen Danica 67 25 01:50:23
252 Mattias Jonson Solvikingarna 80 26 01:50:24
244 Fritjof Fagerlund Rånäs 4h 74 27 01:50:37
32 Fredrik Kronander Fredrikshofs Fif 73 28 01:50:39
292 Jens Nielsen Spårvägens Fk 83 29 01:51:16
235 Niklas Sydow Fredrikshofs Fif 80 30 01:51:28
40 Martin Gidewall Ifk Tumba Friidrott 76 31 01:51:45
248 Peter Aronsson Ik Akele 81 32 01:51:45
272 David Hartman Björnstorps If 81 33 01:52:36
129 Harri Karlsson Ik Akele 80 34 01:53:03
299 Daniel Lindholm Falu Ik 80 35 01:53:12
355 Claes Bengtsson Adidas 82 36 01:53:25
202 Jonas Olsson Ik Akele 84 37 01:53:37
53 Claes Theander Sundbybergs Ik Skidor 75 38 01:53:42
254 Björn Englund Fk Studenterna 83 39 01:53:54
282 Anders Grahl Enhörna If 87 40 01:54:05
243 Johan Ställberg Ifk Tumba 80 41 01:54:08
11 Sammy Njamongo Maratitunguide.com 75 42 01:54:14
213 Olle Dahlberg Solvikingarna 87 43 01:54:19
312 Robin Leandersson Spårvägens Fk 88 44 01:54:21
219 Joni Jäntti Savonlinnan Riento 87 45 01:54:32
71 Tomas Johansson Team 2xu 77 46 01:54:44
326 Rickard Emilsson Goif Tjalve 89 47 01:54:46
123 Fred Grönwall Roma If 81 48 01:54:50
156 Fredrik Tedborn Waxholms Ok 67 49 01:54:50
15 Axel Bergsten Axa Sports Club 87 50 01:54:56
 

Summering

Fullföljande:15871
Medeltid:03:01:16.3961