Nyheter/uppdateringar

Lidingöloppet 2016

Här hittar du resultat och statistik för Lidingöloppet 2016. Använd sökfunktionen längst upp på sidan för att söka på deltagare, klubb eller startnummer.

Har du eller någon du känner gjort En Svensk Klassiker? Hjälp till att komplettera listan genom att lägga till delresultaten i Min Lista och sedan klicka 'Registrera Klassiker'. En Svensk Klassiker består utav fyra deltävlingar utförda inom loppet av ett år: Vasaloppet / Öppet Spår, Vätternrundan, Vansbrosimningen och Lidingöloppet.

Visa deltagare med
Laddar resultat Laddar resultat...

15434 deltagare hittade.

StartnummerNamnKlubbFöddPosTid
3 Japhet Kipkorir Kenya 1981 1 01:37:52
1 Desta Kibrom Ethiopia 1993 2 01:37:53
5 David Nilsson Högby If 1987 3 01:38:45
6 Mustafa Mohamed Hälle If 1979 4 01:39:58
18 Ebba Chala Thulu Huddinge Ais 1996 5 01:41:12
67 John Börjesson Ullevi Friidrott 1992 6 01:41:51
63 Daniel Lundgren Turebergs Fk 1985 7 01:43:59
16 John Kingstedt Huddinge Ais 1992 8 01:44:10
65 Ibrahim Mukunga Kenya 1989 9 01:44:37
9 Rolf Steier Sk Vidar 1984 10 01:44:39
14 Robert K. Magut Kenya 1983 11 01:44:40
8 Eirik Gramstad Sk Vidar 1984 12 01:45:04
237 Lars Södergård Spårvägens Fk 1983 13 01:45:08
7 Linus Rosdal Kfum örebro Friidrott 1992 14 01:45:18
79 Alexander Söderberg Spårvägens Fk 1988 15 01:45:30
305 Harald Solhaug Naess Sk Vidar 1988 16 01:45:32
306 Andreas Myhre Sjurseth Sk Vidar 1900 17 01:46:02
297 Tom Honig If Mantra Sport 1991 18 01:46:31
317 Otto Kingstedt Huddinge Ais 1994 19 01:47:04
209 Anton Rehn Högby If 1992 20 01:47:13
316 Staffan Ek Huddinge Ais 1991 21 01:47:35
12 Oscar Carlsson Hässelby Sk 1991 22 01:47:39
70 Zachariah Mogendi Miruka Gym Plus 1984 23 01:48:13
254 Joacim Lantz Ockelbo Sk 1991 24 01:48:38
208 Fred Grönwall Roma If 1981 25 01:48:56
256 Johan Levin Halmstad 1982 26 01:49:01
299 Anders Grahl Enhörna If 1987 27 01:49:02
107 Johan Fagerberg Finspångs Aik 1992 28 01:49:28
144 Martin Holm Fk Studenterna 1984 29 01:49:41
27 Terje Olsen Danica 1967 30 01:50:22
25 Björn östenson Ryssbergets Ik 1993 31 01:50:23
295 Per Alsterdal If Göta 1977 32 01:50:48
41 Ronny Losoa Modum Fik 1980 33 01:51:09
319 Niklas Jonsson Huddinge Ais 1992 34 01:51:36
290 Johannes Eklöf If Hallby Sok 1995 35 01:51:36
36 Niklas Wihlman Turun Urheiluliitto 1985 36 01:51:39
289 Nils Spetz Spårvägens Fk 1991 37 01:51:43
296 Frederic Gabry France 1987 38 01:51:48
200 David Hartman Is Göta 1981 39 01:51:48
19 Jonas Buud Ifk Mora 1974 40 01:51:54
308 Ulrik Røstad Hovik Sk Vidar 1900 41 01:52:30
265 Jesper Hamrin Trångsvikens If 1990 42 01:52:50
106 Fredrik Lundqvist Ik Sisu Nässjö 1977 43 01:52:54
167 Kalle Andersson Ik Akele 1992 44 01:53:11
251 Pontus Svensson öis Friidrott 1982 45 01:53:24
253 Elov Olsson Ockelbo Sk 1989 46 01:53:26
242 Johan Carlsson Team Sportia/örgryte Is 1987 47 01:53:31
267 Claes Theander Sundbybergs Ik Skidor 1975 48 01:53:45
191 Tobias Johansson Falkenberg Allstars 1979 49 01:54:10
271 Mattias Nätterlund örebro Aik 1986 50 01:54:12
 

Summering

Fullföljande:15434
Medeltid:03:09:43.7142