Nyheter/uppdateringar

Öppen Älv 2014

Här hittar du resultat och statistik för Öppen Älv 2014. Använd sökfunktionen längst upp på sidan för att söka på deltagare, klubb eller startnummer.

Har du eller någon du känner gjort En Svensk Klassiker? Hjälp till att komplettera listan genom att lägga till delresultaten i Min Lista och sedan klicka 'Registrera Klassiker'. En Svensk Klassiker består utav fyra deltävlingar utförda inom loppet av ett år: Vasaloppet / Öppet Spår, Vätternrundan, Vansbrosimningen och Lidingöloppet.

Visa deltagare med
Laddar resultat Laddar resultat...

586 deltagare hittade.

StartnummerNamnKlubbPosTid
25164 Simon Arlasjö Upsala Simsällskap 1 00:21:57
25422 Michael Cramer Dlc Aachen 2 00:21:58
25087 Per Matsson Sundsvalls Simsällskap 3 00:22:11
25085 John Iggström Sundsvalls Simsällskap 4 00:22:12
25637 Daniel Liljenberg Axa Sports Club 5 00:22:48
25390 Fredrik Guldstrand Simklubben Ran 6 00:23:20
25093 Thomas Lönngren Los Compadres Cc 7 00:23:47
25335 Bengt Erik Hangård Marieholm 8 00:23:58
25656 Fredrik Färjh Bjärred 9 00:24:32
25340 Anne Houmøller Odense C 1 00:24:32
25456 Nicklas Björling Sls örebro 10 00:24:45
25424 Jonas Johansson åmål 11 00:25:00
25261 Magnus Bergström Falun 12 00:25:16
25339 Kristian Hjort Normann Pedersen Odense C 13 00:25:50
25573 ådne Skurdal Oslo 14 00:25:54
25569 Patrick Lundstedt Bromma Ss 15 00:26:10
25117 Peter Karlsson Surahammar 16 00:26:40
25056 Kasper Heibøll København 17 00:26:43
25099 Johan Lindskog Garphyttan 18 00:26:54
25591 Peter Boman Fm / Fmlog 19 00:27:28
25022 Adam Flink Borlänge 20 00:27:50
25448 Daniel Engström Simklubben Sydsim 21 00:27:53
25358 Mattias Bolt Segersäng 22 00:28:05
25619 Jonas Tynnerstål Team Tynnerstal Sweden 23 00:28:25
25131 Claus Wiegand Larsen Vebæk Svømmeklub 24 00:28:53
25262 Elisabet ölund älvsbyn 2 00:28:56
25362 Torbjörn Ottosson Trelleborgs Simsällskap 25 00:28:58
25438 Martin Ragnevad Simklubben Neptun 26 00:29:00
25080 Sonja Haglund Kungsbacka Simsällskap 3 00:29:06
25514 Daniel Adams-ray Lagom Studios 27 00:29:12
25327 Kristin Jauch Sälens If 4 00:29:15
25206 Therese Malakow Ekängens If 5 00:29:15
25207 Kerstin Wernberg Appelström Ettenanitsrek Is 6 00:29:23
25278 Karl Filip Hugo Malmqvist Fm/mhs K 28 00:29:28
25043 Brian Vasa-akers Hoersholm 29 00:29:32
25453 Victoria Zakrisson Klövsjö 7 00:29:32
25001 Rainer Dörenberg Uppsala Mastersimklubb 30 00:29:33
25081 Helena Bergström Brudpiga Rk 8 00:29:44
25208 Annette Eklund Ettenanitsrek Is 9 00:29:45
25280 Jonas Karlsson Härryda 31 00:29:50
25629 Johan Sahlin Ekhagen 32 00:29:53
25290 Björn Jonsson Enskededalen 33 00:29:53
25142 Ulla-karin Aufrecht Västerås 10 00:30:09
25666 Anders Eriksson Fm / Fmlog 34 00:30:16
25281 Peter Amundsson Axa Sports Club/borlänge 35 00:30:29
25576 Kaj Rasmussen Roffes Lärjungar 36 00:30:30
25575 Michael Malmgren Roffes Lärjungar 37 00:30:32
25012 Carina Aberger Hammarstrand Fk Snapphanarna 11 00:30:35
25180 Mats Berggren No Limit 38 00:30:36
25144 Marcus Sintorn Västra Frölunda 39 00:30:51
 

Summering

Fullföljande:586
Medeltid:00:40:48.4897
Fullföljande:586
Medeltid män:00:40:13.5702
Medeltid kvinnor:00:41:51.4784