Nyheter/uppdateringar

Öppen Älv 2015

Här hittar du resultat och statistik för Öppen Älv 2015. Använd sökfunktionen längst upp på sidan för att söka på deltagare, klubb eller startnummer.

Har du eller någon du känner gjort En Svensk Klassiker? Hjälp till att komplettera listan genom att lägga till delresultaten i Min Lista och sedan klicka 'Registrera Klassiker'. En Svensk Klassiker består utav fyra deltävlingar utförda inom loppet av ett år: Vasaloppet / Öppet Spår, Vätternrundan, Vansbrosimningen och Lidingöloppet.

Visa deltagare med
Laddar resultat Laddar resultat...

981 deltagare hittade.

StartnummerNamnKlubbPosTid
25175 Elias Fröde Järfälla Simsällskap 1 00:35:37
25905 Rainer Lavér Gävle 2 00:36:19
25129 Pontus Karlsson Turebergs Simklubb 3 00:36:53
25330 Mikael Rosén Södertörns Simsällskap 4 00:39:05
25176 Simon Fröde Järfälla Simsällskap 5 00:39:13
25958 Robin Sand Hägersten 6 00:39:48
25560 Thomas Nilsson Sollerö If 7 00:40:08
26065 Anders Olsson Deje Simsällskap 8 00:41:02
25393 Elsa Johansson Simklubben S02 1 00:41:21
25444 Niklas Nygren Axa Sports Club 9 00:41:47
25500 Leif Andersson Falu Simsällskap 10 00:42:02
25377 Stefan Jirving Västerås 11 00:42:02
26054 Rickard Schuber Stockholm City Triathlon 12 00:42:18
25267 Mikael Tärnström Sollentuna 13 00:43:34
26018 Daniel Adams-ray Nokay 14 00:43:40
25917 Philip Af Robson Svettpåhjärnan.se 15 00:44:27
25457 Andreas Liljenberg Osby 16 00:44:31
25636 Anders Svensson Skara Simsällskap 17 00:44:55
25192 Bengt Bengtsson Kungälvs Simsällskap 18 00:45:12
25696 Jan Fredriksson Fm / Fhs 19 00:45:15
25207 Fredrik Guldstrand Simklubben Ran 20 00:45:46
25841 Erik Fagerström Falun 21 00:45:49
25706 Roul Svensk Mjölby 22 00:46:13
25935 Nicklas Björling Sls Gotland 23 00:46:24
25972 Simon Franzén Qwarnsvedens Triathlon Klubb 24 00:46:32
25062 Johannes Fällgren Ifk Lidingös Simklubb 25 00:46:42
25141 Lars Björklund Arvika Simsällskap 26 00:46:50
25154 Kristofer Keber Sollentuna 27 00:47:00
25508 Stefan Hörberg Stockholm 28 00:47:09
25690 Lars Ekdahl Västerås Simsällskap 29 00:47:23
25840 Adam Flink Borlänge 30 00:47:29
25558 Tobias Ottenvall Motala 31 00:47:40
25893 Ola Edström Ola Edström 32 00:47:57
26069 Johan Eriksson Malung 33 00:48:02
25557 Ola Lagerström Early Bird 34 00:48:13
26053 Bengt Erik Hangård Simsällskapet Iden 35 00:48:17
25053 Torbjörn Jungeby Hässelby Sk 36 00:48:20
25824 Björn Petersson Göteborgs Polismäns If 37 00:48:21
25497 Janne Johnsson Sandviken 38 00:48:34
25625 Emma Stråhle Tyresö Simsällskap 2 00:48:40
25521 Peter Jäderström Uppsala Vasaloppsklubb 39 00:48:57
25585 Martin Edgren Vessigebro 40 00:49:08
25525 Frithjof Theens Stöcke Ts Järnet 41 00:49:36
25187 Karoline Karlsson Nyköping 3 00:50:01
25336 Pauline Goffart Bromma 4 00:50:14
25335 Marie Goffart Bromma 5 00:50:25
25725 Viktor Zetterberg Kungsbacka 42 00:50:27
25516 Anders Körning Stöcke Järnets Triathlon 43 00:50:34
25034 Thomas Hernberg Sandviken 44 00:50:39
25013 Sascha Glasemann Bottled In Skarpnäck 45 00:50:47
 

Summering

Fullföljande:981
Medeltid:01:13:05.8950
Fullföljande:981
Medeltid män:01:11:38.4754
Medeltid kvinnor:01:15:43.5000