Nyheter/uppdateringar

Öppen Älv 2016

Här hittar du resultat och statistik för Öppen Älv 2016. Använd sökfunktionen längst upp på sidan för att söka på deltagare, klubb eller startnummer.

Har du eller någon du känner gjort En Svensk Klassiker? Hjälp till att komplettera listan genom att lägga till delresultaten i Min Lista och sedan klicka 'Registrera Klassiker'. En Svensk Klassiker består utav fyra deltävlingar utförda inom loppet av ett år: Vasaloppet / Öppet Spår, Vätternrundan, Vansbrosimningen och Lidingöloppet.

Visa deltagare med
Laddar resultat Laddar resultat...

1303 deltagare hittade.

StartnummerNamnKlubbPosTid
26361 Hans Nilsson Simklubben Laxen 1 00:36:34
26277 Ivan Sitic Kd Split 2 00:37:57
25120 Caroline Hübinette Västerås 1 00:39:25
25936 Dan Arvidsson Engelbrektsloppet 3 00:39:33
25078 Jim Westman Hägersten 4 00:39:46
26362 Daniel Lönnberg Bromma 5 00:41:50
25982 Jonas Arnqvist Varberg Sim 6 00:41:59
25720 Maja Jakobsson Njurunda Simsällskap 2 00:42:25
26255 Adam Hassan Stockholm 7 00:43:20
25673 Daniel Liljenberg Oslo 8 00:43:28
25070 Axel Gårdström Team Carl Douglas 9 00:43:37
25121 Pär Näreby Jönköpings Simsällskap 10 00:43:40
25606 Måns Bunke Bjärred 11 00:44:12
25268 Andreas Liljenberg Mekonomen Osby 12 00:44:22
25093 Bengt Bengtsson Kungälvs Simsällskap 13 00:44:31
25909 Niklas Nygren Axa Sports Club 14 00:45:20
25946 Pär Angerfelt Tyresö Simsällskap 15 00:45:42
25068 Amanda Eriksson Team Carl Douglas 3 00:45:48
25837 Henrik Jansson Filipstads Bröttargäng över 125 Pannor 16 00:45:53
26240 Håkan Emilsson Sls 17 00:46:06
25624 Jan Fredriksson Fm / Försvarshögskolan 18 00:46:12
25050 Hannes Boholm Ringhals If 19 00:46:17
25345 Lena Ek Simklubben Neptun 4 00:46:28
25461 Lars Wallin Hudiksvall 20 00:46:28
26324 Simon Björkman Göteborg 21 00:46:29
26014 Calle Grindheim Helsingborg 22 00:46:41
25450 Mats Hellström Uppsala Multisport 23 00:46:58
25629 Fredrik Guldstrand Simklubben Ran 24 00:47:08
25181 Matilda Ringbom Tyresö Simsällskap 6 00:47:23
25945 Tea Angerfelt Tyresö Simsällskap 5 00:47:23
26135 Oscar Höglund Coach Ludde 25 00:47:36
25024 Mårten Nilsson Uppsala Mastersimklubb 26 00:48:00
25232 Sascha Glasemann Bottled In Skarpnäck 27 00:48:08
25283 Torbjörn Ottosson Team Trelleborg Triathlon 28 00:48:34
26064 Mikael Larsson Västerås Simsällskap 29 00:48:37
26256 Frank Nilzén Varbergs Livräddare 30 00:48:39
26100 Thomas Oltnäs Simonstorp Multisport 31 00:48:45
26238 Joel Busk Skövde 32 00:48:57
25323 Andreas Boström Team Snabbast I Larsmo 33 00:49:08
26284 Jakob Hjelmåker Västra Frölunda 34 00:49:09
25049 Anders Erikson Nybro Gräsmatteansare 35 00:49:23
25889 Lars Nilsson Sandviken 36 00:49:23
26382 Hannah Belin 338 Småland Triathlon & Multisport 7 00:49:30
26273 Eric Malmquist Strängnäs Simklubb 37 00:49:36
25053 Erik Stomrud Kalmar Running Club 38 00:49:46
25485 Olof Larsson Mönsterås 39 00:49:52
25144 Torbjörn Jungeby Hässelby Sk 41 00:49:53
25737 Janne Johnsson Sandviken 40 00:49:53
25156 Klas Enlund Täby 42 00:50:00
26370 Joakim Persson Vega 43 00:50:04
 

Summering

Fullföljande:1303
Medeltid:01:15:19.0038
Fullföljande:1303
Medeltid män:01:13:59.1355
Medeltid kvinnor:01:17:37.3081