Nyheter/uppdateringar

Öppet Spår Söndag 2010

Här hittar du resultat och statistik för Öppet Spår Söndag 2010. Använd sökfunktionen längst upp på sidan för att söka på deltagare, klubb eller startnummer.

Har du eller någon du känner gjort En Svensk Klassiker? Hjälp till att komplettera listan genom att lägga till delresultaten i Min Lista och sedan klicka 'Registrera Klassiker'. En Svensk Klassiker består utav fyra deltävlingar utförda inom loppet av ett år: Vasaloppet / Öppet Spår, Vätternrundan, Vansbrosimningen och Lidingöloppet.

Visa deltagare med
Laddar resultat Laddar resultat...

7782 deltagare hittade.

StartnummerNamnKlubbPosStarttidTid
9698 Axel Meiling åmotfors If 1 07:00:03 05:24:22
3824 Markus Martinelle Johanneshov 2 07:02:37 05:30:55
9822 Tomas Andersson Torshälla-nyby Is 3 08:37:29 05:36:46
7992 Harald Fladseth Norway 4 07:00:04 05:39:42
3557 Carl Olsson Sågmyra Sk 5 07:01:32 05:43:28
6819 Anders Källén Högsäter Gf 6 07:00:34 05:43:46
2698 Lars Johansson Sandared 7 07:01:01 05:44:29
3499 Niklas Andersson Landvetter 8 07:06:32 05:44:57
3359 Magnus Johansson Ok Löftan 9 07:06:31 05:44:59
19537 Magnus Andersson Berga Sok 10 07:00:07 05:45:01
308 Marcus Jansson Garphyttans If 11 07:55:05 05:45:56
9791 Håkan Olander Siljansnäs Skid O Löparkl 12 07:00:18 05:49:45
7659 Fredrik Lemming If Thor 13 07:01:59 05:51:59
797 Martti Mustonen Norrtälje 14 07:00:30 05:52:34
2909 Tony Larsson Karlslunds If 15 07:01:38 05:53:02
8206 Erik åhlin Oxelösunds Slk 16 07:00:44 05:53:47
7329 Dan Packman Usa 17 07:02:30 05:55:28
3596 Jan Novak Czech Republic 18 07:03:09 05:55:29
1998 Tobias Otterbring Lima If 19 07:00:03 05:55:52
7543 Martin Eriksson Lima If 20 07:00:02 05:56:44
9850 Markus Jensen Hässleholm 21 07:03:18 05:57:17
375 Tomas Karlberg Nacka Värmdö Sk 22 07:14:08 05:58:11
3895 Per ögren Bergnäsets Aik 23 07:02:13 05:58:23
7733 Marcus Danielson Sollentuna 24 07:00:26 06:00:16
7911 Patrik Turesson Lima If 25 07:00:02 06:00:48
9129 Erik Jonsson Norway 26 08:10:00 06:00:49
8294 Mikael Andersson Istrums Sk 27 08:17:58 06:02:54
655 Michael Bromark Ok Linné 28 07:00:58 06:05:38
1462 Ola Svahn Ifk Mora Ok 29 08:13:13 06:05:55
7103 Sven-åke Andersson Logica If 30 07:00:26 06:06:18
4033 Conny Nilimaa Ifk Kiruna 31 07:02:33 06:06:21
2607 Hendrik Sjölund Falun 32 07:00:21 06:08:25
6003 Kristin Larsson överkalix If 33 07:00:18 06:08:43
6399 Anders Henriksson Ifk Mora Sk 34 07:05:15 06:08:44
106 Tomas Kristoffersson Gagnef 35 07:00:17 06:09:42
9545 Jonas Björkegren Hässelby Sk 36 07:01:41 06:09:43
8458 Johan Hasselmark Snättringe Sk 37 07:00:16 06:10:01
5391 Anton Johansson Tranemo If 38 07:30:21 06:10:51
2100 Knut Eirik Gustavsen Norway 39 07:24:23 06:11:52
7330 Morten Friis-olsen Denmark 40 07:01:54 06:12:27
7662 Anders Davidsson Sandhems If 41 07:42:10 06:12:34
5778 Hans Furuland If Thor 42 08:46:17 06:12:43
5918 Sten Leandersson Ok Tyr 43 07:02:20 06:12:56
9981 Björn Winell Ik Fyris 44 07:00:58 06:12:58
7612 Petter Hollertz Linköpings Sk 45 08:27:14 06:13:06
9908 Ulf Eriksson Peab If 46 07:00:19 06:13:27
3644 Marcus Fälth Tenhult 47 07:14:09 06:14:31
447 Morgan Rundström Högsäter Gf 48 07:00:36 06:14:37
4132 Jakob Hanberger Göteborg 49 07:00:43 06:14:51
1009 John Downing Usa 50 07:08:35 06:14:58
 

Summering

Fullföljande:7782
Medeltid:09:07:56.3466