Nyheter/uppdateringar

Öppet Spår Måndag 2013

Här hittar du resultat och statistik för Öppet Spår Måndag 2013. Använd sökfunktionen längst upp på sidan för att söka på deltagare, klubb eller startnummer.

Har du eller någon du känner gjort En Svensk Klassiker? Hjälp till att komplettera listan genom att lägga till delresultaten i Min Lista och sedan klicka 'Registrera Klassiker'. En Svensk Klassiker består utav fyra deltävlingar utförda inom loppet av ett år: Vasaloppet / Öppet Spår, Vätternrundan, Vansbrosimningen och Lidingöloppet.

Visa deltagare med
Laddar resultat Laddar resultat...

5974 deltagare hittade.

StartnummerNamnKlubbPosStarttidTid
18455 Trond Vognild Försvarsmaktsvasan* 1 07:00:00 04:25:31
18412 Espen Frøseth Solheim Försvarsmaktsvasan* 2 07:00:00 04:30:39
18426 øystein Sæther Försvarsmaktsvasan* 2 07:00:00 04:30:39
17206 Olof Malm Ab Karl Hedin If 4 07:00:00 04:30:40
17158 Mikael Anderäng Ab Karl Hedin If 5 07:00:00 04:36:10
17167 Mikael Sarsgard Ab Karl Hedin If 6 07:00:00 04:36:40
18406 Erik Forbord Försvarsmaktsvasan* 7 07:00:00 04:37:16
11486 Mats Henriksson 8 07:06:41 04:47:00
11949 Klas Lind 9 07:06:33 04:50:51
14166 Mikael Rappe 10 07:06:32 04:51:59
30442 Thomas Ottosson Skellefteå Sk 11 07:05:05 04:52:01
16414 Per Lagerfelt 12 07:06:18 04:52:22
15557 Lars Ericsson Stockviks Skidförening 13 07:06:30 04:52:28
15938 Ulf Bergqvist Gävle Ok 14 07:08:52 04:53:10
16466 Peter Fredriksson Ifk Mora Sk 15 07:06:30 04:53:12
16264 Rolf Kempe 16 07:07:18 04:54:02
14566 Josef Ylipää 17 07:07:12 04:55:12
17197 Mats Eriksson Ab Karl Hedin If 18 07:00:00 04:56:04
18048 L-o Nilsson Försvarsmaktsvasan* 19 07:00:00 04:56:29
18418 Jan Blom Pettersen Försvarsmaktsvasan* 20 07:00:00 04:58:46
10501 Joacim Rangedahl Sk Nor 21 07:11:31 04:58:56
10818 Stefan Ohlsson 22 07:06:38 04:59:37
13095 Kent Lindgren östansjö Sk 23 07:08:39 04:59:44
16042 Joacim Lantz Ockelbo Sk 24 07:06:26 04:59:49
16658 Tommy Jansson Hällbybrunns If 25 07:06:41 05:00:14
13497 Per Pettersson Lidköpings Vintersportklubb 26 07:06:54 05:00:35
10646 Björn Sjöberg Motala Aif Skidklubb 27 07:06:18 05:00:59
18113 Jonas åkerlind Försvarsmaktsvasan* 28 07:00:00 05:01:20
14831 Ola Fabricius Svegs Ik 29 07:07:20 05:01:52
18283 Carl-johan Grape Försvarsmaktsvasan* 30 07:00:00 05:02:45
11450 Anders Ottosson örserums Ik 31 07:06:24 05:03:19
15498 Johan Jakobsson Team Isover Sk 32 07:14:45 05:03:44
15741 Henrik Olsson Täby Ok 33 07:08:12 05:04:40
13173 Jakob Bergstrand Enebybergs If 34 07:08:35 05:04:43
18256 Jesper Malmsjö Försvarsmaktsvasan* 35 07:00:00 05:05:26
14981 Fredrik Kristiansson Team Isover Sk 36 07:14:57 05:05:31
13116 Björn Jansson Axa Sports Club 37 07:06:57 05:05:35
17159 Jan-olof Löfgren Ab Karl Hedin If 38 07:00:00 05:05:48
10015 Yngve Gustafsson Stockholms Rullskidsklubb 39 07:08:51 05:06:38
15336 Oskar Fröderberg 40 07:07:34 05:07:03
16064 Johan Lantz Ockelbo Sk 41 07:06:25 05:07:27
16724 Julius Hefte 42 07:06:45 05:08:13
13548 Henrik Kroon Axa Sports Club 43 07:08:42 05:08:34
18436 Niklas åkerlind Försvarsmaktsvasan* 44 07:00:00 05:10:18
15177 Michael Thorén 45 07:06:43 05:11:36
15961 Pär Jonsson Gävle Ok 46 07:06:30 05:11:47
10830 Jonas Larm 47 07:14:47 05:12:10
18411 Fredrik Helbæk Försvarsmaktsvasan* 48 07:00:00 05:12:42
12534 Anders Möllerberg 49 07:09:10 05:13:34
13174 Mårten Bergstrand Enebybergs If 50 07:08:36 05:13:36
 

Summering

Fullföljande:5974
Medeltid:08:08:55.3433