Nyheter/uppdateringar

Öppet Spår Söndag 2015

Här hittar du resultat och statistik för Öppet Spår Söndag 2015. Använd sökfunktionen längst upp på sidan för att söka på deltagare, klubb eller startnummer.

Har du eller någon du känner gjort En Svensk Klassiker? Hjälp till att komplettera listan genom att lägga till delresultaten i Min Lista och sedan klicka 'Registrera Klassiker'. En Svensk Klassiker består utav fyra deltävlingar utförda inom loppet av ett år: Vasaloppet / Öppet Spår, Vätternrundan, Vansbrosimningen och Lidingöloppet.

Visa deltagare med
Laddar resultat Laddar resultat...

6307 deltagare hittade.

StartnummerNamnKlubbPosStarttidTid
6325 Fredrik Johansson Ifk Västerås Skidklubb 1 07:03:53 05:06:04
2013 Martin Sahlström Sundborns Gymnastik O If 2 07:01:10 05:34:22
5541 Robert Molldén 3 07:01:06 05:34:28
9 Linus Jansson Häverödals Sportklubb 4 07:02:44 05:36:29
9415 Thomas Larsson 5 07:01:09 05:36:32
7124 Sven Haga Ik Jarl Sverige 6 07:01:42 05:37:31
9512 Rickard Norman 7 07:02:17 05:37:39
1251 Mattias Jonasson Skidklubben Hylte 8 07:01:46 05:38:27
5171 Mattias Bryntesson Trollhättans Skid O Orienteringsklubb 9 07:01:38 05:40:08
426 Niklas Törngren Oxvretens Skidklubb 10 07:01:07 05:40:25
4374 Magnus Calestam 11 07:06:01 05:40:39
8569 Daniel åhman If Ski Team Skåne 12 07:02:40 05:40:52
3624 Mattias Lodin 13 07:06:00 05:41:06
7474 Wictor Magnusson Broder 14 07:02:17 05:41:17
9454 Sven-åke Andersson 15 07:02:16 05:42:12
9462 Magnus Litsen 16 07:02:32 05:42:35
8717 Peter Gerdlöf Häverödals Sportklubb 17 07:02:44 05:42:58
8045 Sören Andersson 18 07:01:29 05:43:27
2441 Anders Persson 19 07:01:09 05:44:56
8115 Pierre Lindstedt 20 07:02:19 05:46:52
9459 Marcus Klang 21 07:01:26 05:47:01
8473 Göran Klinga 22 07:01:14 05:47:02
8127 Bo Lindblad 23 07:06:28 05:47:16
2320 Patrik Lehtonen 24 07:01:30 05:47:21
5634 Mikael Rappe 25 07:03:55 05:48:06
5317 David Siebers Ik Hakarpspojkarna 26 07:04:13 05:49:45
7041 Markus Martinelle Söders Skid & Orienteringslag Tyresö 27 07:03:16 05:49:51
10074 Staffan Magnius Axa Sports Club 28 07:06:15 05:50:25
4583 Axel Strandell 29 08:06:12 05:50:34
3279 Jørgen Saxegaard 30 07:03:00 05:50:47
1957 Stefan Ulmeståhl 31 07:02:03 05:51:00
4952 Dag Sandblom Karlslunds If Skidförening 32 07:01:14 05:51:02
9404 Jon Bugge 33 07:01:21 05:51:47
4208 Eskil Mattsson Ik Stern 34 07:06:06 05:52:01
6341 Mattias Lindahl Sundsvalls Orienteringsklubb 35 07:01:19 05:52:56
570 Magnus Hamp Axa Sports Club 36 07:05:01 05:53:20
482 Charlie Isaksson Malgoviks Gymnastik O If 37 07:06:44 05:54:03
2325 Jörgen Eriksson ätrans Idrottsförening 38 07:01:50 05:54:08
4 Thomas Sparr Orsa Skidklubb 39 07:10:17 05:54:20
8 Peter Henningsson 40 07:01:53 05:54:53
5793 Johan Söderblom Nybro Skidklubb 41 07:01:24 05:55:20
2879 Joakim Theorén Ifk Gnesta 42 07:02:09 05:55:37
2114 Jens Thorold 43 07:01:20 05:55:45
5307 Marcus Nilsson Lulekamraternas Motions O Löparklubb 44 07:03:54 05:55:58
7121 Jan Lindkvist Ifk Mora Skidklubb 45 07:02:32 05:56:14
8508 Jonas Häger 46 07:01:33 05:56:44
9238 Viktor Josefsson Forserums Skid O Orienteringsklubb 47 07:01:48 05:56:52
9417 Yngve Gustafsson Preem Idrottsförening 48 07:01:44 05:57:20
9345 Dan Sundgren Preem Idrottsförening 49 07:01:45 05:57:31
492 Pål Simonsen 50 07:01:05 05:57:32
 

Summering

Fullföljande:6307
Medeltid:09:18:30.9928