Nyheter/uppdateringar

Vansbrosimningen 2011

Här hittar du resultat och statistik för Vansbrosimningen 2011. Använd sökfunktionen längst upp på sidan för att söka på deltagare, klubb eller startnummer.

Har du eller någon du känner gjort En Svensk Klassiker? Hjälp till att komplettera listan genom att lägga till delresultaten i Min Lista och sedan klicka 'Registrera Klassiker'. En Svensk Klassiker består utav fyra deltävlingar utförda inom loppet av ett år: Vasaloppet / Öppet Spår, Vätternrundan, Vansbrosimningen och Lidingöloppet.

Visa deltagare med
Laddar resultat Laddar resultat...

7613 deltagare hittade.

StartnummerNamnKlubbPosTid
106 Nicklas Luplau West Swim Esbjerg 1 00:30:05
2 Tim Arnesen Mölndals Allmänna Simsällskap 2 00:30:09
5 Anton Björck-teuscher Kalstads Simsällskap 3 00:30:10
1 Mike Thorén Motala Simsällskap 4 00:30:29
114 Marcus Aurén Västerås Simsällskap 5 00:30:35
8 Johan Hildesson Kungälvs Simsällskap 6 00:31:17
201 Mathilde Riis Soerensen West Swim Esbjerg 1 00:31:28
4 Johan Magnusson Sk ägir 7 00:31:48
27 Erik Sortelius Arvika Simsällskap 8 00:32:03
83 Anton Johansson Kungsbacka Simsällskap 10 00:32:05
10 Flemming Sørensen Højbjerg 9 00:32:05
17 Jacob Thulin Täby Sim 11 00:32:09
124 Joel Gustavsson Ystads Simsällskap 12 00:32:12
111 Joakim Axelsson Simklubben Laxen 13 00:32:16
203 Ellen Olsson Skåre Swim Club 2 00:32:24
38 Nils Montalva Simklubben S02 14 00:32:32
715 Johannes Sköld Simklubben S02 15 00:32:48
122 Erik Strand Hedemora Endurance Club 16 00:33:07
70 Mats Rubertson Simklubben Neptun 17 00:33:27
205 Ebba Hellström Simklubben S02 3 00:33:28
265 Josefin Lindkvist Väsby Simsällskap 4 00:33:28
113 Stephen Harrison 7pg 18 00:33:30
116 Marcus Eriksson Falu Simsällskap 19 00:33:33
87 Johan Claar Jönköpings Simsällskap 20 00:33:50
13 Roger Andrée Trollhättans Simsällskap 21 00:33:57
263 Annie Thorén Motala Simsällskap 5 00:34:16
55 Jan Brangefält Västerås Simsällskap 22 00:34:17
41 Nils Ivars Karlstads Simsällskap 23 00:34:18
22 Martin Janson Simklubben S02 24 00:34:18
395 Rasmus Ericsson Skåre Swim Club 25 00:34:25
77 Ulf Eriksson Upsala Simsällskap 26 00:34:28
89 Jakob Schariot Simklubben S02 27 00:34:30
88 Richard Wernersson Simklubben Elfsborg 28 00:34:30
52 Martin Magnusson Nässjö Sls - Triathlon 29 00:34:37
6 Pontus Lindberg Stockholm City Triathlon 30 00:34:41
11 Michael Edstedt Simklubben Neptun 31 00:34:43
64 Pontus Lindholm Strängnäs Simsällskap 32 00:35:05
259 Malin Hedberg Västerås Simsällskap 6 00:35:06
262 åsa Annerstedt Simklubben Laxen 7 00:35:09
239 Angela Fox Simklubben Ran 8 00:35:12
123 August Eriksson Västerås Simsällskap 33 00:35:16
232 Madelen Rydqvist Skåre Swim Club 9 00:35:18
59 Oscar Frankenfelt Göteborg Sim 34 00:35:20
94 André Magnusson Spårvägen Simförening 35 00:35:36
256 Monica Näslund Lidköpings Gymnastik O Simsällskap 10 00:35:37
128 Kaj Nilsson Sk Neptun Masters 36 00:35:39
272 Tilde Lundmark Simklubben S02 11 00:35:39
235 Lina Norum Huddinge 12 00:35:39
202 Nina Højris Jørgensen Lyseng 13 00:35:42
120 Sven Von Holst Falu Simsällskap 37 00:35:44
 

Summering

Fullföljande:7613
Medeltid:01:07:40.3086
Fullföljande:7613
Medeltid män:01:07:21.4535
Medeltid kvinnor:01:08:23.4061