Nyheter/uppdateringar

Vasaloppet 2010

Här hittar du resultat och statistik för Vasaloppet 2010. Använd sökfunktionen längst upp på sidan för att söka på deltagare, klubb eller startnummer.

Har du eller någon du känner gjort En Svensk Klassiker? Hjälp till att komplettera listan genom att lägga till delresultaten i Min Lista och sedan klicka 'Registrera Klassiker'. En Svensk Klassiker består utav fyra deltävlingar utförda inom loppet av ett år: Vasaloppet / Öppet Spår, Vätternrundan, Vansbrosimningen och Lidingöloppet.

Visa deltagare med
Laddar resultat Laddar resultat...

14881 deltagare hittade.

StartnummerNamnKlubbPosTid
1 Daniel Tynell Grycksbo If Ok 2 04:02:59
184 Jörgen Brink Hudiksvalls If 1 04:02:59
3 Stanislav Rezac Czech Republic 3 04:03:02
8 Jörgen Aukland Norway 4 04:03:06
187 Fredrik östberg Falun/borlänge Sk 5 04:03:37
11 Marco Cattaneo Italy 6 04:03:51
2 Oskar Svärd Vålådalens Sk 7 04:04:54
4 Erik Eriksson Ifk Mora Sk 8 04:05:04
28 Markus Jönsson Ulricehamns If 9 04:05:08
17 Dan Moberg Ulricehamns If 10 04:05:09
40 Kalle Gräfnings Falun/borlänge Sk 11 04:05:14
9 Rikard Andreasson Ifk Mora Sk 13 04:06:00
15 Martin Larsson Arvika Is 12 04:06:00
21 Markus Leijon Ifk Mora Sk 14 04:06:01
26 Martin Rosvall Lycksele If 15 04:06:02
201 Thobias Fredriksson Axa Sports Club 16 04:06:03
170 Thomas Freimuth Germany 17 04:06:05
200 Mathias Fredriksson Axa Sports Club 18 04:07:06
178 Martin Johansson Ifk Mora Sk 19 04:07:41
173 Joakim Engström Ifk Mora Sk 20 04:07:48
20 Thomas Henriksen Norway 21 04:07:49
123 Rikard Tynell Falun/borlänge Sk 22 04:08:00
199 Fredrik Byström Sollefteå Sk 23 04:08:14
175 Lars Suther Ifk Mora Sk 24 04:08:45
64 Svein Tore Sinnes Norway 25 04:09:28
33 Erik Andersson Malungs If 26 04:09:30
30 Ivar Tveiten Norway 27 04:11:10
31 Per-olov Svahn Boxholm-ekeby Sk 28 04:11:13
13 Jimmie Johnsson Falun/borlänge Sk 29 04:11:25
5 Anders Aukland Norway 30 04:12:19
22 Kjetil Dammen Norway 31 04:12:24
35 Gustav Hall Ifk Mora Sk 32 04:12:26
196 Benjamin Seifert Germany 33 04:12:40
215 Pär Jonsson Dala-järna Ik 34 04:12:55
152 Andrè Haugsbö Norway 35 04:13:01
69 Tomas Jakoubek Czech Republic 36 04:13:11
78 Frode Jermstad Norway 37 04:13:16
59 Gunnar Hammarberg östersunds Skidlöparekl 38 04:14:39
124 Peter Arnesson If Hallby Sok 39 04:14:47
68 Oscar Bergström Ifk Mora Sk 40 04:14:48
83 Stefan Sunnerberg Sk Ringen 42 04:14:48
208 David Frisk Ifk Mora Sk 41 04:14:48
44 Martin Sutter Austria 43 04:14:49
54 Erling Christiansen Norway 44 04:14:50
217 Lars Ljung Hudiksvalls If 45 04:14:51
24 Mats Jakobsson Finland 46 04:14:53
153 Knut Anders Hatlen Norway 47 04:15:36
118 Ole Christian Mork Norway 48 04:16:17
14 Thomas Alsgaard Norway 50 04:16:29
19 Audun Laugaland Norway 49 04:16:29
 

Summering

Fullföljande:14881
Medeltid:08:01:20.1957