Nyheter/uppdateringar

Vasaloppet 2011

Här hittar du resultat och statistik för Vasaloppet 2011. Använd sökfunktionen längst upp på sidan för att söka på deltagare, klubb eller startnummer.

Har du eller någon du känner gjort En Svensk Klassiker? Hjälp till att komplettera listan genom att lägga till delresultaten i Min Lista och sedan klicka 'Registrera Klassiker'. En Svensk Klassiker består utav fyra deltävlingar utförda inom loppet av ett år: Vasaloppet / Öppet Spår, Vätternrundan, Vansbrosimningen och Lidingöloppet.

Visa deltagare med
Laddar resultat Laddar resultat...

13928 deltagare hittade.

StartnummerNamnKlubbPosTid
1 Jörgen Brink Hudiksvalls If 1 03:51:51
3 Stanislav Rezac Czech Republic 2 03:51:52
67 Jerry Ahrlin Brunflo If 3 03:51:56
30 Anders Aukland Norway 4 03:52:02
13 Rikard Andreasson Laisvalls Sportklubb 5 03:52:41
198 Anton Sjöholm östersunds Skidlöparekl 6 03:53:13
7 Oskar Svärd Försvarets Sportklubb 7 03:53:27
35 Andrè Haugsbö Norway 8 03:53:30
207 Teodor Peterson åsarna Ik 9 03:53:42
192 Johan Kjölstad Norway 10 03:53:45
10 Dan Moberg Ifk Skövde Skidklubb 11 03:53:47
49 Audun Laugaland Norway 12 03:54:25
178 Nicola Morandini Italy 13 03:55:36
21 Thomas Henriksen Norway 14 03:56:02
187 Simen östensen Norway 15 03:57:10
188 Arne Post Norway 16 03:57:12
9 Markus Jönsson Tranemo If Skidklubb 17 03:58:11
18 Mathias Fredriksson Axa Sports Club 18 03:58:17
12 Martin Larsson Arvika Is 19 03:58:32
2 Daniel Tynell Grycksbo If Ok 20 03:58:35
27 Ivar Tveiten Norway 21 03:58:36
29 Jimmie Johnsson Falun/borlänge Sk 22 03:58:36
40 Oscar Bergström Ifk Mora Sk 23 03:58:43
45 Lars Ljung Hudiksvalls If 24 03:59:16
194 Börre Naess Norway 25 03:59:46
254 Martin Liljemark Sk Bore 26 04:00:12
159 Mattias Nilsson Biathlon östersund If 27 04:00:22
203 Espen Harald Bjerke Norway 28 04:00:23
52 Anders Palmér Karlslunds If 29 04:00:43
6 Marco Cattaneo Italy 30 04:00:44
17 Thomas Freimuth Germany 32 04:00:44
171 Anton Jernberg Hudiksvalls If 31 04:00:44
43 Martin Sutter Austria 33 04:00:45
92 Håvard Hansen Norway 34 04:00:47
83 Anders Högberg Ifk Umeå 35 04:01:19
51 Steffen Saeterhagen Paulsen Norway 36 04:01:45
41 David Frisk Ifk Mora Sk 37 04:02:01
250 Patrik Johansson Ifk Skövde Skidklubb 38 04:02:14
64 John Björgård Norway 39 04:03:38
170 Sergio Bonardi Italy 40 04:03:57
24 Lars Suther Ifk Mora Sk 41 04:04:04
127 Marcus Johansson Ulricehamns If 42 04:04:09
28 Per-olov Svahn Boxholm-ekeby Sk 43 04:04:16
241 Jens Eriksson Dala-floda If 44 04:04:58
162 Björn Lind Ifk Umeå 45 04:04:59
31 Kjetil Dammen Norway 46 04:05:39
15 Martin Rosvall Lycksele If 47 04:05:56
37 Frode Jermstad Norway 48 04:05:57
54 Fredric Uusitalo Sollefteå Sk 49 04:05:58
208 Håkan Löfström Falun/borlänge Sk 50 04:06:00
 

Summering

Fullföljande:13928
Medeltid:07:44:44.0206