Nyheter/uppdateringar

Vasaloppet 2013

Här hittar du resultat och statistik för Vasaloppet 2013. Använd sökfunktionen längst upp på sidan för att söka på deltagare, klubb eller startnummer.

Har du eller någon du känner gjort En Svensk Klassiker? Hjälp till att komplettera listan genom att lägga till delresultaten i Min Lista och sedan klicka 'Registrera Klassiker'. En Svensk Klassiker består utav fyra deltävlingar utförda inom loppet av ett år: Vasaloppet / Öppet Spår, Vätternrundan, Vansbrosimningen och Lidingöloppet.

Visa deltagare med
Laddar resultat Laddar resultat...

13792 deltagare hittade.

StartnummerNamnKlubbPosTid
10 Jörgen Aukland 1 03:50:48
2 Daniel Tynell Grycksbo If Ok 2 03:50:50
7 Anders Aukland 3 03:50:51
1 Jörgen Brink Hudiksvalls If 4 03:50:55
192 Jens Eriksson Dala-floda If 5 03:51:05
3 Stanislav Rezac 6 03:51:13
171 John Kristian Dahl 7 03:52:06
5 Johan Kjölstad 8 03:52:07
8 Audun Laugaland 9 03:52:07
15 Thomas Henriksen 10 03:52:27
14 Anders Myrland 11 03:52:30
9 Jerry Ahrlin Brunflo If 12 03:53:06
46 Bill Impola Malungs If 13 03:53:19
126 Espen Harald Bjerke Norway 14 03:54:20
23 Bruno Debertolis 15 03:55:01
13 Christoffer Callesen 16 03:55:42
26 Ivar Tveiten 17 03:55:58
36 Dan Moberg Ifk Skövde Skidklubb 18 03:55:59
186 Niclas Coliander 19 03:56:22
194 Andy Gerstenberger 20 03:56:23
20 Börre Naess 21 03:56:41
127 Oskar Svärd Försvarets Sportklubb 22 03:56:43
30 Svein Tore Sinnes 23 03:56:46
45 Peo Svahn Boxholm-ekeby Sk 24 03:57:40
114 Simen östensen 25 03:58:05
25 Martin Sutter 26 03:58:22
78 Simon Andersson Falun/borlänge Sk 27 03:58:23
185 Nikolay Bolotov 28 03:58:25
166 Teodor Peterson åsarna Ik 29 03:58:47
257 Erik Melin Söderström östersunds Skidlöparekl 30 03:59:40
6 Jimmie Johnsson Axa Sport Club 31 04:00:07
66 Morten Eide Pedersen Norway 32 04:00:10
131 Roger Aa Djupvik Norway 33 04:00:11
51 Fredrik Byström Sollefteå Sk 34 04:00:13
54 Anton Järnberg Hudiksvalls If 35 04:00:14
204 Björn Thomas Nygaard 36 04:00:18
29 Lars Suther Lima If 37 04:00:20
44 Lars Ljung Hudiksvalls If 38 04:00:39
34 Steffen Sæterhagen Paulsen 39 04:00:52
199 Robin Bryntesson Sollefteå Sk 40 04:00:57
193 Markus Ottosson Ifk Umeå 41 04:02:29
87 Hampus Lindblom åsarna Ik 42 04:02:35
18 Kalle Gräfnings Falun/borlänge Sk 43 04:02:50
28 Martin Rosvall Lycksele If 44 04:02:52
83 Brian Mckeever 45 04:02:53
48 Martin Andersen 46 04:03:10
73 Klas Nilsson Bodens Skidklubb 47 04:03:58
56 Frode Jermstad 48 04:04:05
100 Johan Samuelsson Sk Järven 49 04:05:06
248 Joar Thele Norway 50 04:05:13
 

Summering

Fullföljande:13792
Medeltid:07:44:42.2184