Nyheter/uppdateringar

Vasaloppet 2014

Här hittar du resultat och statistik för Vasaloppet 2014. Använd sökfunktionen längst upp på sidan för att söka på deltagare, klubb eller startnummer.

Har du eller någon du känner gjort En Svensk Klassiker? Hjälp till att komplettera listan genom att lägga till delresultaten i Min Lista och sedan klicka 'Registrera Klassiker'. En Svensk Klassiker består utav fyra deltävlingar utförda inom loppet av ett år: Vasaloppet / Öppet Spår, Vätternrundan, Vansbrosimningen och Lidingöloppet.

Visa deltagare med
Laddar resultat Laddar resultat...

12677 deltagare hittade.

StartnummerNamnKlubbPosTid
7 John Kristian Dahl 1 04:14:33
8 Johan Kjölstad 2 04:14:36
4 Jörgen Brink Hudiksvalls If 3 04:14:38
9 Audun Laugaland 4 04:14:42
55 Andreas Nygaard 6 04:14:50
6 Stanislav Rezac 5 04:14:50
16 Christoffer Callesen 10 04:14:52
51 Stian Hoelgaard 8 04:14:52
22 Oskar Svärd Försvarets Sportklubb 9 04:14:52
2 Daniel Tynell Grycksbo If Ok 7 04:14:52
133 Geir Ludvig Ouren Aasen 11 04:14:53
18 Dan Moberg Ifk Skövde Skidklubb 13 04:14:53
157 Eldar Rönning 12 04:14:53
117 Anders Mölmen Höst 14 04:14:54
44 Martin Rosvall Lycksele If 15 04:14:54
17 Ivar Tveiten 16 04:14:54
66 Oscar Persson Sk Bore 17 04:14:55
13 Bill Impola Malungs If 18 04:14:56
123 Markus Jönsson Tranemo If Skidklubb 19 04:15:00
24 Peo Svahn Boxholm-ekeby Sk 20 04:15:02
15 Bruno Debertolis 21 04:15:03
5 Jens Eriksson Dala-floda If 22 04:15:04
12 Jerry Ahrlin Brunflo If 23 04:15:05
28 Nikolay Bolotov 24 04:15:05
160 Kjetil Hagtvedt Dammen 26 04:15:06
94 Erik Wickström Ulricehamns If 25 04:15:06
194 Espen Udjus Frorud 27 04:15:08
158 öystein Pettersen Norway 28 04:15:08
251 Patrik Johansson Ifk Skövde Skidklubb 29 04:15:09
272 Morten Eide Pedersen Norway 30 04:15:10
10 Thomas Magne Henriksen 31 04:15:11
1 Jörgen Aukland 32 04:15:12
43 Kalle Gräfnings Falun Borlänge Sk 33 04:15:16
57 Björn Rydvall Lycksele If 34 04:15:21
25 Simen östensen 35 04:15:23
34 Fredrik Byström Sollefteå Sk 36 04:15:27
31 Jimmie Johnsson Axa Sports Club 37 04:15:28
37 Lars Suther Lima If 38 04:15:29
47 Klas Nilsson Bodens Sk 39 04:15:31
38 Lars Ljung Hudiksvalls If 42 04:15:32
30 Erik Melin Söderström östersunds Skidlöparekl/team Ski And Run 40 04:15:32
50 Joar Thele Norway 41 04:15:32
205 Mikko Koutaniemi Finland 43 04:15:36
138 Oskar Kardin Offerdals Sk 44 04:15:38
68 Martin Holmstrand Axa Sc 45 04:15:50
179 Riccardo Mich 46 04:15:51
213 Christian Baldauf 47 04:15:53
71 Simone Bosin 48 04:15:59
259 Didrik Smith 49 04:16:27
21 Börre Naess 51 04:16:28
 

Summering

Fullföljande:12677
Medeltid:08:07:52.0209