Nyheter/uppdateringar

Vasaloppet 2015

Här hittar du resultat och statistik för Vasaloppet 2015. Använd sökfunktionen längst upp på sidan för att söka på deltagare, klubb eller startnummer.

Har du eller någon du känner gjort En Svensk Klassiker? Hjälp till att komplettera listan genom att lägga till delresultaten i Min Lista och sedan klicka 'Registrera Klassiker'. En Svensk Klassiker består utav fyra deltävlingar utförda inom loppet av ett år: Vasaloppet / Öppet Spår, Vätternrundan, Vansbrosimningen och Lidingöloppet.

Visa deltagare med
Laddar resultat Laddar resultat...

12613 deltagare hittade.

StartnummerNamnKlubbPosTid
131 Petter Eliassen Norway 1 04:01:48
123 Anders Aukland 2 04:01:53
5 Stanislav Rezac 3 04:02:12
28 öystein Pettersen 4 04:04:43
1 John Kristian Dahl 5 04:05:01
124 Tord Asle Gjerdalen Norway 6 04:07:01
35 Simen östensen 7 04:07:23
23 Jerry Ahrlin Brunflo If 8 04:07:30
14 Anders Mölmen Höst 9 04:09:44
77 Tore Björset Berdal 10 04:09:57
32 Jörgen Aukland 11 04:10:55
206 Gustav Eriksson Falun Borlänge Skidklubb 12 04:11:04
2 Johan Kjölstad 13 04:13:48
37 Jimmie Johnsson Axa Sports Club 14 04:18:17
6 Andreas Nygaard 15 04:18:27
4 Audun Laugaland 16 04:18:28
34 Björn Rydvall Lycksele Idrottsförening 17 04:18:29
293 Axel Bergsten Axa Sports Club 18 04:18:37
13 Dan Moberg Ifk Skövde Skidklubb 19 04:19:18
132 Anders Södergren östersunds Skidlöpareklubb 20 04:22:11
56 Antti Lampinen 21 04:22:28
8 Stian Hoelgaard 22 04:23:04
47 Christian Baldauf 23 04:23:08
70 Marcus Johansson Ulricehamns Idrottsförening 24 04:23:09
9 Oskar Svärd Tvärreds Idrottsförening 25 04:23:09
20 Peo Svahn Boxholm-ekeby Skidklubb 26 04:23:14
40 Erik Melin Söderström östersunds Skidlöparekl 27 04:23:17
39 Klas Nilsson Skellefteå Xc Ski Club 28 04:23:24
167 Ari Iusuaa 29 04:23:32
67 Jonas Nielsen 30 04:23:45
241 Daniel Nordebo Göteborgs Skidklubb 31 04:24:15
46 Riccardo Mich 32 04:24:31
48 Simone Bosin 33 04:25:42
57 Thomas Freimuth 34 04:26:03
104 Jack Impola Skidklubben Bore 35 04:26:45
98 Arne Post 36 04:27:10
25 Erik Wickström Ulricehamns Idrottsförening 37 04:27:17
128 Anders Solin Ifk Mora Skidklubb 38 04:27:54
19 Markus Jönsson Tranemo If Skidklubb 39 04:27:58
30 Morten Eide Pedersen Norway 40 04:28:27
133 Gabriel Thorn Bengtsfors Boll O Is 41 04:28:28
74 Svein Tore Sinnes 42 04:29:25
139 Rikard Tynell Grycksbo If Ok 43 04:30:02
68 Stian R Andresen 44 04:30:45
161 Magnus Bleken 45 04:30:51
29 Patrik Johansson Ifk Skövde Skidklubb 46 04:31:23
26 Kjetil Hagtvedt Dammen 47 04:31:26
92 Adam Steen Falun Borlänge Skidklubb 48 04:31:52
194 Giorgio Di Centa 49 04:32:08
41 Joar Thele 50 04:32:18
 

Summering

Fullföljande:12613
Medeltid:08:26:11.2296