Nyheter/uppdateringar

Vätternrundan 2011

Här hittar du resultat och statistik för Vätternrundan 2011. Använd sökfunktionen längst upp på sidan för att söka på deltagare, klubb eller startnummer.

Har du eller någon du känner gjort En Svensk Klassiker? Hjälp till att komplettera listan genom att lägga till delresultaten i Min Lista och sedan klicka 'Registrera Klassiker'. En Svensk Klassiker består utav fyra deltävlingar utförda inom loppet av ett år: Vasaloppet / Öppet Spår, Vätternrundan, Vansbrosimningen och Lidingöloppet.

Visa deltagare med
Laddar resultat Laddar resultat...

18267 deltagare hittade.

StartnummerNamnOrtPosStarttidTid
8052 Jimmy Rönn Göteborg 1 09:30:00 06:52:00
8054 Christian Bertilsson Kristianstad 1 09:30:00 06:52:00
12387 Michael Stevenson Säffle 1 09:30:00 06:52:00
22037 Tomas Löfgren Borlänge 1 09:30:00 06:52:00
22219 Robert Pölder Nässjö 1 09:30:00 06:52:00
23001 Joakim Bolteus Göteborg 1 09:30:00 06:52:00
23002 Anders Stenberg Smålandsstenar 1 09:30:00 06:52:00
23004 Daniel Sjöberg Vendelsö 1 09:30:00 06:52:00
23005 Tom Pietilä Umeå 1 09:30:00 06:52:00
23006 Gerhard Hansson Värnamo 1 09:30:00 06:52:00
23007 Marcus Larsson Stenungsund 1 09:30:00 06:52:00
23010 Peter Gustavsson Värnamo 1 09:30:00 06:52:00
23011 Magnus Jansson Värnamo 1 09:30:00 06:52:00
23014 Mats Nygren Kiruna 1 09:30:00 06:52:00
23016 Per Wajkert Lindås 1 09:30:00 06:52:00
23018 Ola Hallberg Vellinge 1 09:30:00 06:52:00
23025 Kimmo Delfin älvsjö 1 09:30:00 06:52:00
23030 Marina Emanuelsson Hillerstorp 1 09:30:00 06:52:00
23032 Magnus Dannemyr Karlskrona 1 09:30:00 06:52:00
23033 Patrik Heiler Södra Sandby 1 09:30:00 06:52:00
23040 Mikael Andersson Malmö 1 09:30:00 06:52:00
23046 Håkan Persson Eslöv 1 09:30:00 06:52:00
23049 Magnus Gilljam Skanör 1 09:30:00 06:52:00
23051 Sven åke Nilsson Jönköping 1 09:30:00 06:52:00
23052 Jan Karlsson Ystad 1 09:30:00 06:52:00
23055 Robert ögren Bor 1 09:30:00 06:52:00
23056 Martin Nilsson Sveg 1 09:30:00 06:52:00
23060 Mattias Reck Västra Frölunda 1 09:30:00 06:52:00
23261 Ola Hagberg Mariestad 1 09:30:00 06:52:00
23012 Per-håkan östman Mariestad 30 09:30:00 06:55:00
23028 Lars-erik Karlsson Köpingsvik 31 09:30:00 06:56:00
23139 Roberto Beffa Gustavsberg 32 09:40:00 06:57:00
23145 Stefan Finman Hässelby 32 09:40:00 06:57:00
23253 Magnus Nilsbo älta 32 09:40:00 06:57:00
23255 Alexander Eiler Uppsala 32 09:40:00 06:57:00
23275 Mattias Svensson Nacka 32 09:40:00 06:57:00
23313 Jonas Gartman Svenshögen 32 09:40:00 06:57:00
23314 Stefan Stengård Stigtomta 32 09:40:00 06:57:00
23321 Matti Scheffer Saltsjö-boo 32 09:40:00 06:57:00
23322 Gustaf Rosin Saltsjö-boo 32 09:40:00 06:57:00
23334 Fredrik Ericsson Falun 32 09:40:00 06:57:00
23338 Staffan Torssell Bromma 32 09:40:00 06:57:00
23341 Galle Simon Sundbyberg 32 09:40:00 06:57:00
23353 Mattias Zetterstrand åhus 32 09:40:00 06:57:00
23354 David Näsvik Stockholm 32 09:40:00 06:57:00
23360 Johan Asperyd Solna 32 09:40:00 06:57:00
23362 Fredrik Albing Stockholm 32 09:40:00 06:57:00
23368 Daniel Lundvall Uppsala 32 09:40:00 06:57:00
23318 Jonas Nordin Järfälla 49 09:40:00 06:58:00
23324 Johan Van Der Schoot Bromma 49 09:40:00 06:58:00
 

Summering

Fullföljande:18267
Medeltid:12:29:25.0681
Ej fullföljande:776 (3%)
Ej startande:3591 (16%)