Nyheter/uppdateringar

Vätternrundan 2016

Här hittar du resultat och statistik för Vätternrundan 2016. Använd sökfunktionen längst upp på sidan för att söka på deltagare, klubb eller startnummer.

Har du eller någon du känner gjort En Svensk Klassiker? Hjälp till att komplettera listan genom att lägga till delresultaten i Min Lista och sedan klicka 'Registrera Klassiker'. En Svensk Klassiker består utav fyra deltävlingar utförda inom loppet av ett år: Vasaloppet / Öppet Spår, Vätternrundan, Vansbrosimningen och Lidingöloppet.

Visa deltagare med
Laddar resultat Laddar resultat...

18352 deltagare hittade.

StartnummerNamnOrtPosStarttidTid
27015 Klaes Jahnsén Växjö 1 12:00:00 07:03:00
27017 Anders Strömnes Västerås 1 12:00:00 07:03:00
27018 Fredrik Wikström Västerås 1 12:00:00 07:03:00
27019 Erik Vrang Täby 1 12:00:00 07:03:00
27020 Juha Mikael Tiesmäki Enskededalen 1 12:00:00 07:03:00
27021 Krister Bergström Tyresö 1 12:00:00 07:03:00
27022 Mats Pihlström Bromma 1 12:00:00 07:03:00
27025 Håkan Zeffer Enskede 1 12:00:00 07:03:00
27030 Rickard Persson Stockholm 1 12:00:00 07:03:00
27032 Pär Carling åkersberga 1 12:00:00 07:03:00
27033 Matti Scheffer Saltsjö-boo 1 12:00:00 07:03:00
27036 Luca Mazzurana Handen 1 12:00:00 07:03:00
27037 Erik From Umeå 1 12:00:00 07:03:00
27023 Stefan Kuhl Täby 1 12:00:00 07:03:00
27028 Dan Lidman Färentuna 15 12:00:00 07:04:00
27004 Per-ola Linden Falkenberg 16 12:00:00 07:05:00
27012 Anders Ståhl Mölnlycke 16 12:00:00 07:05:00
27026 Mikael Sarsgard Mora 16 12:00:00 07:05:00
27038 Patrik Heiler Södra Sandby 16 12:00:00 07:05:00
27040 Lars Granholm Höör 16 12:00:00 07:05:00
27042 Johan Bonnevier Lund 16 12:00:00 07:05:00
27044 Håkan Persson Eslöv 16 12:00:00 07:05:00
27046 Henrik åbom Borås 16 12:00:00 07:05:00
27047 Andreas Augustsson Sandared 16 12:00:00 07:05:00
27051 Axel Lindh örebro 16 12:00:00 07:05:00
27054 Michael Stjernquist Jönköping 16 12:00:00 07:05:00
27055 Christer Olsson Leksand 16 12:00:00 07:05:00
27058 Tommy Johansson äppelbo 16 12:00:00 07:05:00
27059 Isac Lundgren Växjö 16 12:00:00 07:05:00
27061 Alexander Wetterhall Skara 16 12:00:00 07:05:00
27062 John Nilsson Lundsbrunn 16 12:00:00 07:05:00
27733 Niklas Eriksson Leksand 16 12:00:00 07:05:00
29018 Johan Svensson Falkenberg 16 12:00:00 07:05:00
27001 Jakob Hjelmåker Västra Frölunda 34 12:04:00 07:10:00
27084 Stefan Hellman åsensbruk 34 12:04:00 07:10:00
27085 Tore Petter Engen Aremark 34 12:04:00 07:10:00
27087 Andreas Bye Halden 34 12:04:00 07:10:00
27088 Bjørn M. Gjellebæk Sarpsborg 34 12:04:00 07:10:00
27089 Rune Holtze Jensen Moss 34 12:04:00 07:10:00
27091 Frode Rød Skjeberg 34 12:04:00 07:10:00
27093 Roald Kirkengen Råde 34 12:04:00 07:10:00
27096 Stian Nybøle Lie Halden 34 12:04:00 07:10:00
27098 Ole-petter Karlsen Halden 34 12:04:00 07:10:00
27100 Lars Espen Kristiansen Moss 34 12:04:00 07:10:00
27104 Lars Erik Granly Halden 34 12:04:00 07:10:00
27105 Joakim Gustafsson Ed 34 12:04:00 07:10:00
27113 Jon Gustafsson Trollhättan 34 12:04:00 07:10:00
27118 Espen Magnussen Halden 34 12:04:00 07:10:00
27119 Jens Andre Bønøgård Aremark 34 12:04:00 07:10:00
27120 Frode Bokerød Tistedal 34 12:04:00 07:10:00
 

Summering

Fullföljande:18352
Medeltid:12:17:51.5845
Ej fullföljande:1218 (5%)
Ej startande:3579 (15%)