Nyheter/uppdateringar

Vätternrundan 2017

Här hittar du resultat och statistik för Vätternrundan 2017. Använd sökfunktionen längst upp på sidan för att söka på deltagare, klubb eller startnummer.

Har du eller någon du känner gjort En Svensk Klassiker? Hjälp till att komplettera listan genom att lägga till delresultaten i Min Lista och sedan klicka 'Registrera Klassiker'. En Svensk Klassiker består utav fyra deltävlingar utförda inom loppet av ett år: Vasaloppet / Öppet Spår, Vätternrundan, Vansbrosimningen och Lidingöloppet.

Visa deltagare med
Laddar resultat Laddar resultat...

18800 deltagare hittade.

StartnummerNamnOrtPosStarttidTid
17998 Jakob Wihk Enskede 1 12:04:00 06:50:00
27081 Jakob Hjelmåker Västra Frölunda 1 12:04:00 06:50:00
27082 Markus Tano Mölnlycke 1 12:04:00 06:50:00
27087 Fredrik Halldin Torslanda 1 12:04:00 06:50:00
27092 Marcus Larsson Stenungsund 1 12:04:00 06:50:00
27097 Erik Lundell Skövde 1 12:04:00 06:50:00
27100 Pär Bäcker Grums 1 12:04:00 06:50:00
27101 Joakim Parviainen Grums 1 12:04:00 06:50:00
27102 Ulf Bäcker Grums 1 12:04:00 06:50:00
27105 Rickard Persson Stockholm 1 12:04:00 06:50:00
27107 Alexander Nuija Göteborg 1 12:04:00 06:50:00
27109 Carl Ljunggren Larv 1 12:04:00 06:50:00
27110 Gustav Elmvik Trollhättan 1 12:04:00 06:50:00
27111 Magnus Arlebrink Billdal 1 12:04:00 06:50:00
27112 Johan Wigforss Lerum 1 12:04:00 06:50:00
27114 Andreas Nilsson Göteborg 1 12:04:00 06:50:00
27117 Magnus Falk Vänersborg 1 12:04:00 06:50:00
27119 Anders Johansson Grästorp 1 12:04:00 06:50:00
27120 Patrik Lindroth Vänersborg 1 12:04:00 06:50:00
27122 Axel Wannerskog Göteborg 1 12:04:00 06:50:00
27124 Erling Mattsson Göteborg 1 12:04:00 06:50:00
27125 Erik Johanson Göteborg 1 12:04:00 06:50:00
27127 Fredrik Jakobsson Kungälv 1 12:04:00 06:50:00
27128 Anders Ståhl Mölnlycke 1 12:04:00 06:50:00
27139 Olof åström Solna 1 12:04:00 06:50:00
27001 Erik Vrang Täby 26 12:00:00 06:52:00
27002 Jonas Bohr Sollentuna 26 12:00:00 06:52:00
27009 Daniel Godman Bromma 26 12:00:00 06:52:00
27010 Stefan Kuhl Täby 26 12:00:00 06:52:00
27011 Alex Hultmark Stockholm 26 12:00:00 06:52:00
27012 Stefan Nilevi Vendelsö 26 12:00:00 06:52:00
27013 Håkan Ling Skogås 26 12:00:00 06:52:00
27016 Krister Bergström Tyresö 26 12:00:00 06:52:00
27018 Juha Mikael Tiesmäki Enskededalen 26 12:00:00 06:52:00
27019 Mikael Milberger Stockholm 26 12:00:00 06:52:00
27021 Jimmy Hallberg Bromma 26 12:00:00 06:52:00
27022 Sebastian Grip Stockholm 26 12:00:00 06:52:00
27023 Bengt Eriksson Saltsjöbaden 26 12:00:00 06:52:00
27026 Henrik Mård Trångsund 26 12:00:00 06:52:00
27028 Peter Karlsson Nacka 26 12:00:00 06:52:00
27029 Dan Lidman Färentuna 26 12:00:00 06:52:00
27030 Thomas Ericsson Huddinge 26 12:00:00 06:52:00
27031 Carl Mölleborn Bålsta 26 12:00:00 06:52:00
27032 Klaes Jahnsén Växjö 26 12:00:00 06:52:00
27033 Matti Scheffer Saltsjö-boo 26 12:00:00 06:52:00
27038 Kristian Ek Sundbyberg 26 12:00:00 06:52:00
27039 Fredrik Olsson Dala-järna 26 12:00:00 06:52:00
27040 John Nilsson Lundsbrunn 26 12:00:00 06:52:00
27042 Robert Gustavsson Jönköping 26 12:00:00 06:52:00
27044 Fredrick Granat Göteborg 26 12:00:00 06:52:00
 

Summering

Fullföljande:18800
Medeltid:11:56:50.7574
Ej fullföljande:605 (3%)
Ej startande:3531 (15%)